יום ד'


20 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

הזמיר מירוחם: אושרי אברג'ל בשיר חדש וראיון

אחרי הפסקה של כשנתיים בהן נאלץ להחליף ניהול, הזמר הצעיר אושרי אברג'ל, שסומן כהבטחה ועשוי מחומר של כוכבים, חוזר בשיר החדש "מחשבות באות" בסגנון טורקי שכתב והלחין אופיר כהן. "ברור שקשה לזמר שמגיע מירוחם לפרוץ, אבל קשה יש גם בלחם", אומר אברג'ל. קלישאתי או לא, הוא לא אחד שנשבר מהר

אושרי אברג'ל אושרי אברג'ל צילום: מאיר בראל (פוטו יניב)
ראיון: שלומית צברי שני, 15 יוני 2015 07:01

את דרכו החל הזמר אושרי אברג'ל (23), תושב ירוחם, כבר לפני כחמש שנים עם סינגל הבכורה "הלב פועם" לאחר שהתגלה על ידי תמיר קליסקי מלהקת "אתניקס", כאשר זכה במקום הראשון בפרויקט נרחב של אמנים מהדרום. מאז הספיק אברג'ל להוציא עוד מספר סינגלים לעבר אלבום בכורה דיגיטלי שלא הופץ לחנויות, ובין לבין, להיות מסומן כ'דבר הבא' של הזמר המזרחי – בלי שעדיין הגיע למימוש - הוא הופיע במשך תקופה בהרכב המוסיקלי "עושים שמח" של ירון אילן, התנתק ממנהליו הקודמים, וחוזר בימים האחרונים עם ניהול חדש שכולל את מנהלת יחסי הציבור שרית בירן, שהייתה מזוהה במשך שנים ארוכות בתור "הפה של קובי פרץ', ובעצמה עושה דרך חזרה אל תחום המוזיקה המזרחית אחרי הפסקה של שנתיים ("אושרי אחראי לחזרתי", מדגישה בירן).

אושרי אבירג'יל
חוזר אחרי שנתיים. אושרי אברג'ל (צילום: מאיר בראל)

השיר החדש "מחשבות באות" שיוצא בימים אלה הוא סינגל ראשון של אברג'ל בדרך לאלבום שני, כתב והלחין אותו אופיר כהן עם עיבוד והפקה מוזיקלית של שי ראובני. שמדובר בעיר כמו ירוחם שנחשבת עבור ישראלים רבים כקצה של המדינה, הקשיים שקיימים עבור אומן שמגיע ממנה היא כפולה, ולעיתים, המרחק ממנה אל המטרופולין של תל אביב, פשוט גורם לסיום קריירות של זמרים. לכן, צריך לקחת את הרצון והלחימה של אושרי אברג'ל כתכונה חזקה, שלמרות כל המהמרות בדרך הוא לא נשבר, וממשיך הלאה.

"היו מחלוקות שלא הביאו אותי למקום הנכון"

"ברור שקשה לפרוץ מירוחם", מסכים איתי אברג'ל. "אבל לי יש פתגם שמלווה אותי: קשה יש רק בלחם, זה לא קלישאתי לומר, אני באמת מאמין שבכל מקום אפשר להצליח. כמובן שבמרכז קל יותר מבחינת ההתניידות, לכבד חברים בהשקות, הופעות ואירועים כאלו ואחרים. באמת המרחק הוא הדבר הכי קשה פה. אבל מעבר דירה יכול לעזור רק מבחינת המרחק, ירוחם מקום חם מאוד, ואני בטוח שגם מפה אני אצליח".

מלבד הנושא של המרחק לעיר הגדולה, את הקריירה התחלה לפני כ-5 שנים והיו רבים שסימנו אותך ככוכב החדש בזמר הים-תיכוני, מה קרה בדרך שהכול השתבש, עד עכשיו?
"אני לא רוצה להיכנס לזה, החלפתי ניהול והחלטתי להתמקד בהופעות במקום להוציא שירים חדשים, היו מחלוקות שלא הביאו אותי למקום הנכון שאליו רציתי להגיע. כיום, רני רביבו הוא המנהל העסקי שלי הוא משקיע בי, ושרית בירן היא המפיקה ומנהלת יחסי ציבור, יש כאן צוות מעולה שמצאתי לעצמי ואני מאמין בהם מאוד".

בשיר החדש אתה משתף פעולה עם אופיר כהן.
"אופיר כהן הוא דימונאי במקור, מרחק נסיעה ממני אליו כ-4 דקות, אנחנו מכירים שנים למרות שהוא גר כיום בפתח תקווה הוא תמיד מפרגן לי בטירוף. אני מאמין שאקח ממנו עוד חומרים בעתיד לדעתי בשיר יש פוטנציאל גדול להצליח, ומקווה שבאמת הכל יסתדר".

הוא בסגנון שירי הנשמה הטורקיים על אדם שפרוד מהחברה ועומד על סף ייאוש. הוא נכתב עליך?
"השיר הוא השראה של אופיר ולא קשור אליי אישית, עם זאת, לקח לי רק שנייה אחת בדיוק להתחבר אליו. אופיר כתב והלחין באופן כללי אמח מאוד אוהב בלדות מהסוג הזה. אני מאמין שביום מן הימים אתחבר ואקבל השראה כזו. אבל בלי לאכזב אותך, אני לא התפקיד הראשי בשיר".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מהיום?
"כמובן שאני מאחל לעצמי להיות במוזיקה, אבל עם משפחה וילדים. בבוא הזמן שכבר אקים משפחה, אדע לשלב בניהם, לכל אחד יהיה את הזמן והמקום שלו. אני אשקיע במוזיקה - אבל לא אשכח שיש לי בית וילדים. משפחה זה דבר שמאזן את האדם ואסור לוותר על זה בשביל שום דבר בעולם, וזה לא מה שישנה אותי ויגרום לי לעזוב את המוזיקה או להיפך".

>> צפו: חיים איפרגן במופע אולפן בלעדי

>> כרטיסים חינם למופע ההצדעה הענק לזוהר ארגוב

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם