יום ד'


03 במרץ
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

בגובה העיניים: שלומית צברי בשיחה עם איציק שמלי

שלומית צברי בראיון בגובה העיניים עם איציק שמלי ששחרר לאחרונה את אלבומו השלישי - "החמצן". הראיון שהחל לרגל צאתו גלש לשאלות על איך הקריירה החלה, חיי משפחתו (האידאליים!), סאבלימינל, שלומי שבת ועוד מספר נושאים מרתקים. תכינו לכם מנת חמצן

איציק שמלי "בגובה העיניים" איציק שמלי "בגובה העיניים"
שלומית צברי שני, 19 ספטמבר 2011 13:42

שלום אייציק שמלי לרגל צאת אלבומך השלישי, זהו זמן מצוין לראיון ל-בטריבונה. היכן אני תופסת אותך כעת?

" בשמחה רבה כמובן. אני כרגע בבית, בדיוק סיימתי להתפלל..."

אז אני מבינה שאתה מחובר לאלוקים?

"מחובר ביותר... הוא בשבילי הכול מהכול, בלעדיו אני לא מתחיל את היום".

2 1

איציק ספר לי מעט על ילדותך.

"נולדתי וגדלתי בראשון לציון, למדתי בתיכון מקיף ה', הייתי ילד שאוהב לשחק כדורגל, לבלות וליהנות מהחיים".

הבנתי שאתה גם מחובר באופן יוצא דופן לים?

"גרתי ממש ליד הים, ואני מחובר לא ברמות הגלישה אלא לאווירה עצמה, השקט, והגלים".

מתי הבנת שתהיה זמר?

"את הקריירה שלי התחלתי באופן עצמאי. בצבא הייתי בלהקת פיקוד מזרח של חיל החינוך, זו להקה שעושה חפלות, היא חודרת אפילו למוצבים בלבנון ומופיעה בכל מיני אירועים ומקומות מיוחדים. זו הייתה הזריקה לים לפני תחילת הקריירה שלי כאומן. עמדתי לפני כל סוגי הקהלים וכל הגילאים, מול 4 אנשים, וגם מול אלפי אנשים ואצל תורמים גדולים מצרפת בשליחות מיוחדת של הלהקה, זו הייתה בעצם סנונית הראשונה שלי.

נשמע מרתק, תמשיך..

"אחרי שהשתחררתי, עבדתי ברמה ממש צנועה במופעים ובמועדונים. אלונה טל חברה טובה, חיברה אותי עם סאבלימינל איתו הופעתי יחד איתו על הבמות. במקביל והתחלתי במקביל התחלתי לעבוד על על אלבום ראשון, הוא קלט שאני מנגן חומר שלי ואז הוא קיבל החלטה להיות אמרגן שלי והחתים אותי בלייבל של "תאקט".

ואז הוצאת את אלבום הבכורה "כמה חסר".

נכון, עד היום אני מקבל עליו תגובות חזקות, הוא כלל שירים טובים כמו "חפלה" ו-"אני לא שפוט שלך". במקביל כתבתי לאייל גולן את "לוחמת", "מכל אותם הפזמונים", "מוזר" ולשלומי שבת את הלהיט "בליבי", השירים האלו הושמעו ועדיין מושמעים בכל רשתות הרדיו וזכו לצעוד במצעדים.

בימים אלה יצאת עם אלבום החדש והשלישי.

עשיית האלבום נמשכה שנתיים. התחלתי לשחרר סינגלים כבר תשעה חודשים לפני כמו "יום יבוא", "כח", "מכה על חטא","חמצן", והאחרון "כדת משה וישראל" שנכתב לרגל יום הנישואין שלי ושל לוטן, שחל ב24/8".

איך אתה מסביר שקולך מתאים לכל סגנונות המוזיקה, ואכן יישמת את כוחו בתקליט האחרון כמו עם השיר "חמצן" לדוגמא?

"הצבע של קולי הוא ים תיכוני מהמניירות שעליהם גדלתי, הגמישות באה מרצון ללמוד ולדעת עוד ועוד סגנונות מוזיקה כמו ערבית, ספרדית, סול, אר אן בי, ומכך לרצות ליישם הכול. האלבום החדש למעשה הוא מאוד ים תיכוני, ומה שגמיש יותר הם השילובים של השיר "חמצן" שלקחתי אותו לניצן קייקוב ושיניתי את טעם האלבום.

נדמה שהשיר "הכוח" הוא שיר שאתה מחובר אליו אישית, נכון?

"מאוד מחובר, אני אוהב כל שיר בפני עצמו, ולשיר הזה יש שתי משמעויות, 1- גם על הכוח שאשתי נותנת לי, לעמוד על הרגליים, ליצור , להופיע , לשיר ולחייך. 2- על הקהל שמחבק ועוטף ואוהב בלי סוף".

"שלומי שבת הוא אדם מיוחד"

itzik-sabliminal

איך הקשר שלך עם שאר הזמרים בז'אנר , את מי אתה אוהב? מעריך?

"אני מעריך ומפרגן ברמה הכי אוהבת ועוטפת את כולם, למדתי שפרגון לא עולה כסף, ומה שתפרגן תקבל חזרה. לא מזמן התקשרה אליי זמרת גדולה ומוערכת מאוד שלא אנקוב בשמה, וזה פשוט כיף."

ומה עם שלומי שבת? שמעתי שקראת לו "אב רוחני".

שלומי שבת הוא אדם מיוחד, כמו מורה דרך מגיל צעיר מאוד. אני לומד ממנו מניירות, ומתרגש, אני הייתי חייל אנונימי שתמיד אהב אותו ולמעשה הגשמתי חלום, הוא תמיד לצידי, אני יכול לפנות אליו בכל נושא גם אישית וגם מקצועית, ואני ממש מרגיש חייב לו: כל מה שאתן לו, לא מספיק עבורי, תמיד ארצה לתת עוד.."

מה דעתך על זמרים צעירים שעושים קיסריה?

שיבושם להם, אני חושב שמבחינתם הקב"ה סלל להם דרך, מצד שני לכל אחד יש את הדרך שה' בחר עבורו, ועכשיו טוב לי איפה שאני.

"אני נותן לה את כל הסיבות לחייך ולא להתלונן. אם זה לתלות כביסה, לרחוץ את הילדים, ולעשות את הכול למען השקט הנפשי שלה"

בטרנד היומיומי העכשווי נגד המילה "גירושין", כחתן טרי יחסית תן לי הסבר מהם עבורך נישואין?

"אני בן להורים גרושים, ולכן נישואים הם בשבילי מקדש, מקור הברכה הפרנסה, הצלחה ושלוות נפש. הצלחה נמדדת על פי מערכת היחסים. תמיד חלמתי להיות נשוי עם ילדים ואני רוצה לשמר. הבית זה משקל מאוד גדול עבורי, דרך הרומנטיות, השירים, יש לי סימניות. אני נותן לה את כל הסיבות לחייך ולא להתלונן. אם זה לתלות כביסה, לרחוץ את הילדים, ולעשות את הכול למען השקט הנפשי שלה, אפילו שמבחינתה אני "שיך סעודי" שלא צריך לעשות כלום, אני עושה את זה בשבילי."

עם ניהול קריירה כמו שלך של הופעות, צילומים, רדיו וכו', איך מגדלים תאומים?

"לא קל עם תאומים אבל את החלק הקשה כבר עברנו. היו הרבה ימים ללא שינה. בשנה האחרונה 'יבלתי הרבה עזרה מהורים שלי ושלה. מטבע הדברים זה חולק ככה שאני בבוקר, ובלילה בהופעות היא החליפה אותי.

בעוד 10 שנים איפה תהיה?

"בע"ה ממשיך ליצור, להופיע להקליט ולכתוב לקולגות והעיקר לעשות טוב לאנשים".

כהרגלנו, נסיים במשחק אסוציאציות..

גלעד שליט – "וואו!.. מדינה שלמה מחכה בצפייה שכבר יבוא".

אהבה – "אויר לנשימה".

מלחמה – "דבר שלא עובר במסדרונותיי"

הורים – "עולם ומלאו דרך ערכים, זה חלום להיות כמותם".

לוטן – "מקדש של אהבה, חברה, שותפה, ידידה, מאהבת, מפרגנת, הכול".

פרנסה – "דבר שכל אחד חולם לגעת בה"

מרגול – "אישה יקרה"

אלוקים – "במילה אחת הכול: בכל יום אני פותח את עיניי בכיליון של אלפי תודות. לא קשור רק לתפילה אלא תודה על מה שיש, מה שאין, שריפאת אותי, שמרת עליי, לא רואה את עצמי חי בלי הזכות הזאת להתפלל ולומר כל יום 'תודה."

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם