יום ג'


09 במרץ
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

בעקבות הסערה, הורד הטור של בני ציפר ב"הארץ"

לאחר הסערה שעורר המאמר "אייל גולן ועד הנאורים", הוחלט להשעות את הטור הוותיק של העיתונאי הבכיר עד להודעה חדשה. ציפר גם התנצל: "לא יכול להביט במראה. בבקשה, סלחו לי"

בני ציפר בני ציפר צילום מסך, החינוכית
בטריבונה רביעי, 09 מרץ 2016 13:02

ההחלטה החריגה הגיעה בעקבות מאמר מעורר מחלוקת של ציפר שפורסם בסופ"ש האחרון בשער האחורי של עיתון "הארץ", שבו קרא להעניק למפורסמים כמו אייל גולן מתירנות מינית בניגוד לחוק. הדברים שכתב ציפר תוך כדי תמיכה מלאה וחסרת תקדים בגולן בניגוד גמור לקליקה אליה הוא משתייך, עוררו את זעמם של כל הארגונים הפימניסטיים ומבול של דעות נגד שתקפו את ציפר ואת העיתון על שנתן לו במה. 

בעקבות הסערה שהתחוללה, החליט אלוף בן, עורך הראשי של "הארץ", לזמן את ציפר לשימוע והורה בפניו על השעיית הטור הוותיק עד הודעה חדשה. ציפר פרסם היום (ד') מאמר התנצלות בו הביע חרטה גמורה על הדברים שכתב: "אני מזועזע מעצמי — מאמר המצדיק פשע בשם האמנות", חזר בו ציפר בפירוט רב. 

עוד כתב ציפר: "עכשיו אני בוכה, אבל הדמעות היורדות מהעיניים האמיתיות שלי שמתחת למסכה אינן נראות מבעד למסכה. אני מבקש סליחה מכל מי שנפגע מדבריי, אבל הקול היוצא מפי האמיתי אינו חודר מבעד למסכה. אני כותב: "בבקשה, סלחו לי".

הטור של ציפר מפורסם במתכונתו הנוכחית כבר מספר שנים ועורר פעמים רבות את זעמם של הקוראים, שרובם ככולם נמנים מחוגי השמאל של המפה הפוליטית בישראל. למרות ההחלטה להשעיית הטור, ציפר ימשיך בתפקידו כעורך מוסף תרבות ספרות של 'הארץ'. מאמר ההתנצלות של ציפר יתפרסם ביום שישי הקרוב בעיתון בפעם האחרונה.

>> הבליץ' התקשורתי של אייל גולן לא הועיל לו בכלום

page
בעקבות הטור הושעה ציפר עד הודעה חדשה

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם