יום א'


11 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

המשורר שהפגיש את מרגול אסף אדטגי ועומר אדם

המשורר רועי חסן, שידוע בכתיבה מזרחית מחאתית חגג את צאת ספרו החדש במועדון בתל אביב והביא למפגש קצוות בלתי אפשרי של אסף אטדגי ועומר אדם עם מרגלית צנעני. האם יש סיכוי לסולחה?

אסף אטדגי ומרגול אסף אטדגי ומרגול צילום: אסף ברנר
בטריבונה שני, 07 יולי 2014 18:41

המועדון ״קפה תל אביב״ כבר ראה דבר או שניים מימיו: מטירוף החפלות עם הפרויקט של רביבו, עד הופעות של כל גדולי המוזיקה המזרחית לדורותיה. אבל ערב השקה של ספר שירה עוד לא נראה ברחבה של המועדון הותיק. ביום רביעי בשבוע שעבר נערך ערב השקה לספר הבכורה של רועי חסן, ״הכלבים שנבחו בילדותנו היו חסומי פה״ (בעריכת שלומי חתוכה, הוצאת ״טנג׳יר).

מאות אנשים שמילאו את המועדון הצליחו להזכיר יותר הופעה של זמר מפורסם ולא ערב שירה סולידי. הערב הנוצץ הוליד "מפגש" פסגה גדול של מרגול, עומר אדם והאמרגן אסף אדטגי תחת קורת גג אחת. למרות שהשלושה לא החליפו מילה בניהם לזכר הפרשה המדוברת, האם בכל זאת יש סיכוי לסולחה? גם עומר אדם (רכבת לילה", מספרו החדש) וגם מרגול ("שחר אבל אחר") מוזכרים בשיריו של חסן, חבר של השניים. 2 השירים מופיעים בסוף הכתבה. 

כמקובל בערבים מהסוג הזה, הוקראו על הבמה שירים מתוך ספר השירה של חסן המחולק לשירי אהבה, בעיקר כלפי הוריו, סבתו ואשתו עמירה, וכ"מחאה נגד הגזענות והאפליה במדינת ישראל" או "מדינת אשכנז" כפי שהוא מגדיר אותה בשירו המוכר.

לאורך הערב עלו לבמה גם אורטל בן דיין, פעילה ותיקה בתחום ויוצאת העונה האחרונה של "האח הגדול", ארז ביטון ומשוררים רבים מעולם הספרות והמחאה המזרחית. מי שעוד הגדילה באהבתה לחסן היא מרגול כאשר עלתה לבמה והקריאה שניים משיריו של חסן לא לפני שאמרה שהרגישה כי נכתבו על אמא שלה. הערב הסתיים בהופעה של עמיר לב הזמר המוערץ על חסן, ובמסיבה מזרחית עם הדי ג'י אופיר טובול. חסן יגיע להשקות נוספות של הספר ב-17/7 במועדון "עשן הזמן" בבאר שבע וב-24/7 במועדון "תחריר" בירושלים. 

רועי חסן השקה
רועי חסן מציג: השקה מזרחית ב"מדינת אשכנז" 

מרגול רועי חסן השקה
מרגול רצינית

אסף אטדגי רועי חסן השקה
אסף אטדגי נראה מתוח

אורטל בן דיין רועי חסן השקה
עם רועי חסן מסכימה. אורטל בן דיין מהאח הגדול

10527357 1521899154698958 1553209438376262865 n
רועי חסן ואשתו עמירה

2 שירים של רועי חסן (לחצו להגדלה): 

7-7-14-19-0387-7-14-19-038-2 

>> ראיון ב"גובה העיניים" עם שימי תבורי

>> סטייל עופר לוי: חיים איפרגן "חי בחלום". האזינו 

(צילום: אסף ברנר)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם