יום ג'


20 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

לאן נעלמה עדן אבוטבול זוכת "אייל גולן קורא לך"?

שנה אחרי הגמר הגדול בהיכל נוקיה, קולה של עדן אבוטבול נדם. דיבורים בתעשייה על חרדת פרסום, בלבול, והחלטה אישית יוצאת דופן להפסיק את הכול בשיא ההצלחה - מביא את סיפור הריאליטי כולו. האם היא תחזור?

עדן אבוטבול ואייל גולן ברגע הזכייה עדן אבוטבול ואייל גולן ברגע הזכייה צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
רביעי, 05 מרץ 2014 10:34

בניגוד לכל המתמודדים האחרים, בין אלה שזכו או התברגו במקומות הגבוהים וגם אלא מהשורות האחרונות, יוצאת דופן בצורה מפתיעה היא עדן אבוטבול, זוכה העונה האחרונה של תכנית ריאליטי השירה המצליחה "אייל גולן קורא לך". במקום לרכוב על גלי האהדה בעקבות הזכייה, לצאת לסיבוב הופעות ברחבי הארץ, הופעות בוועדי עובדים ולנצל את הממונטום בעודו נמצא בשיא - בחרה אבוטבול לוותר על הכול ולשמור על שתיקה תקשורתית מוחלטת, מבלי להקליט סינגל חדש, לנתק מיוזמתה את הקשר עם אייל גולן ו"ליאם הפקות" וביטלה את השתתפותה כמיטב ה"מסורת" בסיבוב הופעותיו של אייל גולן בקיסריה. סיפורה האישי נדיר, שהרי בדרך מקובל שכל יוצא ריאליטי ובמיוחד הזוכים מנצלים  את "15 דקות התהילה" עד תומן, השקיעה מגיעה בזמן מאוחר יותר, ולרוב לא מבחירה.

גורם המקורב למשרד "ליאם הפקות" אישר ל-בטריבונה שההחלטה להקפיא את הקריירה היא מסיבות אישיות שלה, "אייל גולן רצה לעשות הכול בשבילה כדי שהיא תצליח אבל זה לא הסתדר מבחינתה", אמר. בנוסף קיימות שמועות לא מבוססות שמצביעות על סיבה נוספת שהגיע אלינו אך הוחלט לאחר מחשבה, לא להביאה לכתוב.

עדן אבוטבול
עדן אבוטבול בגמר בנוקיה מלפני שנה (צילום: אלכס שוורץ)

כך או כך, ניסיונות של יחצנים ובעלי מועדונים שניסו להזמין אותה להופעות באזור תל אביב לא צלחו. למעשה נדירות ואם בכלל קיימות הופעות ברחבי הארץ מסיומו של הגמר בהיכל נוקיה רגע לאחר זכייתה, המקום היחידי לאורך החודשים האחרונים הוא במועדון באילת שם שוהה ומופיעה ברוב זמנה.

הזמר תמיר גל שהתארח לפני כשבועיים במועדון "קיסריה הקטנה" פגש באבוטבול ונמצא איתה בקשר קרוב, גל שוחח איתה וניסה לשכנע אותה לשוב להקלטות באולפן. "אני חושב שכל ההפסקה מהמוזיקה לא הגיעה מאייל גולן אלא זו היא שהחליטה בעצמה", אומר גל. "אני יכול להבין אותה, היא באה משום מקום ופתאום לפרוץ בגדול ולהגיע בזמן קצר ובלי שיר אחד כמו זמרים של 20 שנה, גם לזכות במקום ראשון, להופיע בנוקיה, פריים טיים, מעריצים, בקשות לחתימות, אלה דברים שזמרים מצליחים מגיעים בשלבים בחיים, היא לא רגילה וקיבלה הכול במנה אחת".

היא תרצה בעתיד לחזור ולהקליט שירים?
"קבענו שהיא תגיע לאולפן ביום שני, והיא לא הגיעה. אני יכול להבין אותה, ידעתי שהיא לא תבוא כי היא מבולבלת ולא באשמתה. זה פשוט חבל, היא זמרת מאוד גדולה וכולם מפסידים שהיא לא שרה. אני יכול להגיד לך שאם היא תשיר בערבית על שלום היא אז יכולה באיכויות המדהימות שלה לאחד בין העמים דרך המוזיקה".

ואכן על איכויות השירה הגבוהות של אבוטבול כולם מסכימים. קולה הייחודי שהוביל לביצועים מרגשים בתכנית הקנו לה את הזכייה ואהבת הקהל שבחר בה, אך התירו חלל ריק בג'אנר שבוודאי היה יכול להרוויח זמרת עולה עם כישרון בלתי מוגבל. 

נכשלו כל הניסיונות להשיג את תגובתה של עדן אבוטבול לכתבה. 


 (עדן אבוטבול - "סיבני אחבק", הביצוע מהגמר)

>> מאור אשואל עוזב את "ליאם הפקות"

>> ישראל בונדק: "החרם על עופר לוי - פשע תרבותי"


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם