יום ד'


03 במרץ
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

משה פרץ בראיון לבטריבונה: "לקחתי סיכון באלבום החדש"

משה פרץ בראיון מיוחד ל-בטריבונה מספר על השינוי שעשה באלבומו החדש והמצליח זיקוקים: "בכל אלבום אני שואף להמציא את עצמי מחדש. בפופ חסרה נשמה לקחתי סיכון עם שירים שלא רגילים לשמוע אותי", ומשתף את הסיבה להשתתפותו דווקא בתוכנית החדשה "בית ספר למוזיקה" שתעלה בהמשך החודש בערוץ 2.

משה פרץ בראיון על האלבום החדש משה פרץ בראיון על האלבום החדש צילום: אוהד רומנו
נתי לוי שלישי, 11 אוקטובר 2011 12:30

"היום לא צריך הרבה לעשות כדי להגיע לקהל הגדול, עם עידן התפתחות המדיה והאינטרנט כולם יודעים היכן נמצאים השירים שלי"

את משה פרץ לראיון אני תופס בזמן הצילומים לתוכנית הטלוויזיה החדשה "בית ספר למוזיקה" שתעלה ב-23 לחודש בערוץ 2. את התוכנית מפיקים חברת "טדי הפקות" שאחראית גם על "כוכב נולד". בפורמט השונה יעברו התלמידים שיורכבו מהגילאים בין 8 עד 12 בסדנאות מוזיקה מיוחדות על ידי צוות מורים, בפאנל המפורסמים שילמדו אותם מהי מוזיקה נכונה יהיה לא אחר ממשה פרץ שחוזר בשנית לטלוויזיה אחרי "רוקדים עם כוכבים".

לפני ראש השנה הוציא את אלבומו החדש והחמישי "זיקוקים" שבו בחר לשבור כיוון מהפופ הים תיכוני שהתאפיין בעיקר איתו ועם דודו אהרון לעבר הסגנון העבר והמודגש יותר של המוזיקה המזרחית, עם בלדות ארדקוריות שהפתיעו את הקהל הרחב והופכים להצלחה מסחררת. היה מעניין לשמוע ממשה פרץ על פשר השינוי.

נתחיל מהסוף,
למרות שהייתה לך הצעה להשתתף בכוכב נולד בחרת להשתתף דווקא בתוכנית "בית ספר למוזיקה", מה הסיבה?

משה פרץ: "זה נבע בעיקר כי הפורמט מתייחס לילדים שנטועה בהם התמימות והלמדנות אצלם הארד-דיסק עדיין לא מלא, מיד איך שקיבלתי את ההצעה זה וגרם לי לאהוב את הרעיון שריתק אותי מאוד, ישר חשבתי שאני יכול לתרום לילדים. בתוכנית אנחנו נראה כישרונות מוזיקליים מעולים שיציגו לצופים את המוזיקה ה-באמת טובה שיש לנו".

בוא נתמקד באלבומך "זיקוקים" שיצא לא מכבר.. סליחה על הקלישאה אבל בכל זאת מה זה עבורך הוצאת אלבום חדש?
"ההרגשה היא תמיד טובה זה כמו שמגיע ראש השנה, אתה מציג לכולם את מה שעבדת קשה באולפנים כל השנה בלי שאף אחד ידע, מתקבלת התוצאה של אלבום עם 16 יצירות. זהו יום חג קודם בשבילי ואחרי זה לקהל שלי".

באלבום שמת דגש על שירים יותר שורשיים עם השירי333ם כמו "ארוץ עד אלייך, "כמו מלך" ו-"אלף פעמים" בהם אתה נוגע בקצב המזרחי של פעם, מה הסיבה?
"אני מאוד מחובר לשירים האלה אחרי שהוצאתי את "אין כמו בבית" וראיתי את ההצלחה הגדולה שלו, הסקתי שהמוזיקה עם הצלילים של פעם ובכלים כמו הבוזוקי שנמצאים בהם מוסיפים גוון שממש היה חסר וגרם לי לגעגוע".

אם כך, נראה שלקחת צעד אחורה מהפופ הים התיכוני שהיה בכמויות באלבום הקודם "מהשמיים"?
"הסגנון באלבום "מהשמים" זה סגנון שלא יחלוף אף פעם, פתחתי איתו משבצת חדשה במוזיקה הישראלית שמוכרת ושזוכה להצלחה גדולה. אני מסכים עם כך שהנשמה חסרה בפופ, והיא טמונה בלחנים ערביים שעליהם גדלנו, באלבום זיקוקים יש הרבה כאלה, והם אלה שעושים את השינוי מאלבום הקודם".

שני שירים שונים כמעט לגמרי מהסגנון הרגיל שלך הם "אם את הולכת" ו-"הולך לי מיואש" שהתקבלו כהפתעה ועכשיו מתגלים כהחלטה מבריקה, בהתחלה חששת להוציא אותם?
"אני כל אלבום שואף לחדש ולהמציא את עצמי מחדש במטרה להביא דברים שלא היו באלבום שלפניו. אני מודע לזה שלקחתי סיכון שלא רגילים לשמוע אותי בסגנון שיש בשיר "הולך לי מיואש" אבל עשיתי לי 'חיים שכאלה', התחברתי אליהם מהתחלה ולקחתי את הסיכון. אני שמח שהם מצליחים, אני יכול להגיד שגם בעתיד יצאו עוד שירים בסגנון שלהם".

חשבת שאולי ברדיו לא יקבלו את השינוי?
"תשמע, אני יודע שהיום לא צריך הרבה לעשות כדי להגיע לקהל הגדול, עם עידן התפתחות המדיה והאינטרנט כולם יודעים היכן נמצאים השירים שלי, וכל הקהל שרוצה פשוט נכנס ומאזין להם. שעשיתי את השינוי, לא חשבתי על 'אם ברדיו יאהבו' ולא במחשבה על מה שאחרים אוהבים אלא פשוט עשיתי מוזיקה שאני אוהב! מתוך אמונה שרק ככה נתפסים השירים הטובים. ויש לי תחושה שאלה בלדות שיישארו הרבה זמן".

 באלבום יש גם את שיר האמונה "ואחרי ככלות הכול" שמבוצע כדואט עם יניב בן משיח. ביצעת אותו בגלל שאתה מתקרב לדת?
"גם כאן חיפשתי משהו שונה, יניב בן משיח הוא מהזמר הדתי והיה הכי מתאים לבצע את הדואט איתו שכתבתי והלחנתי. גדלתי בבית דתי עד גיל 21, אין ספק שיש בו משהו מיוחד בשיר כ'תודה לבורא עולם'.


נסיים במשחק אסוציאציות קצר: (ב.ש 'שלומית צברי')

אימא- "יש רק אחת!"

אלוקים- "יש רק אחד!"

אמנון זנדני (מנהלו האישי)- "אמונה: אני בו והוא בי"

ירדן גוזלן- "הזוגיות? הכול בסדר"

אהבה- "זה מושג שלא הצלחנו לפענח אותו"

תקשורת- (חושב..) "עושה את העבודה שלה..." 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם