יום ו'


26 בפבואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

סגיב כהן: הרבה איכות, בלי שופוני

סגיב כהן אולי לא מגדיר את עצמו בתוך ה"שוק הים תיכוני" אבל הסלסולים העמוקים והביצועים השורשיים מ'בית אבא' לא משאירים סימני שאלה" סגיב כהן מהזמרים המשובחים שקיימים במדינה. וזה שהוא לא צד במשחקי השופני, עושה לנו רק טוב. וגם: למה דודו אהרון יכול להרוויח מהדחתו של קובי פרץ מ"רוקדים עם כוכבים"?

סגיב כהן אין עליו שופוני סגיב כהן אין עליו שופוני צילום: יח"צ
נתי לוי שישי, 14 ינואר 2011 20:44

בראיון לאתר 'מאקו' אצל הכתב אסף נבו, התבטא סגיב כהן (או 'שגיא' על פי רצונו) שהוא לא רואה או מגדיר את עצמו בתוך השוק הים תיכוני של היום. ואתם יודעים מה? אם זמר מזרחי צריך להתאפיין בעיקר בנערות צווחניות, משחקי שופני של מי יש גדול יותר, אז כהן הוא באמת לא זמר ים תיכוני. והאמת, רק בורכנו בזה שלא. אך בכל זאת, אם תניחו את כל הקשקשת הזאת בצד, תהיו בטוחים שלכהן יש את כל המאפיינים החשובים שצריכים להיות אצל זמר ים תיכוני אסלי.

pic1 1

הפעם הראשונה שהתחיל הרומן המוזיקלי שלי עם כהן היה בשיר אחד לפני כמה שנים "ארץ אבודה" היה שמו, זה היה בניצני הקרירה שלו, שיר מתוך אוסף הלהיטים "שניים סוכר" של יוסי בן דוד. באותו זמן כהן היה עדיין זמר צעיר ואנונימי בתחילת דרכו, לצידו בשיר שרה הזמרת מרגול בעלת קול 'השופר' הנדיר, שם בשיר קרה דבר מפתיע, למרות הקול העבה והמודגש של מרגול, היה זה דווקא כהן שתפס פיקוד על האוזן, ולו רק בגלל סלסוליו העמוקים שמגיעים היישר מהנשמה – כי שמאזינים לו פשוט מאמינים למה שהוא שר. כהן תפס את המושכות בשיר והפך אותו לאחד הבולטים באלבום השופע, ואפילו החזיר באיזושהי צורה את מרגול הגדולה לתוך העגלה הדוהרת.

באחד מימי השנה החולפת נכחתי בהופעה של כהן במועדון "הצוללת הצהובה" בירושלים, זה היה אחד מההופעות שקידמו את האלבום החדש "הרגע" שלו שיצא כבר. בהופעות מסוג אלה לא תקבלו רקדניות מחופשות ל-'לידי גאגא' או תותחי קונפטי, מה שהיה שם זה הופעה אינטימית עם קהל שהרכיב אותה בחלקה עם תימנים ששומעים דודו אהרון ואייל גולן, וקהל ישראלי מגוון ולא משויך שבא לצרוך מנת מוזיקה טובה ואיכותית, זה הכול.

ההופעה הזאת הדגישה לי כמה חשוב שיהיו לנו זמרים שיתלבשו על משבצת האיכות ולא יתפשרו לצורך התמסחרות. כהן שר ולרגע אחד לא היה נראה שהוא נוטש את הסגנון שעליו גדל, הסלסולים בשירים ובמיוחד הביצועים לשירים בתימנית מ'בית אבא' עליהם גדל וחונך מוזיקלית, לא משאירים מקום לסימני שאלה, מה אופי זמר האורח. אגב, לא פלא שמשה פרץ בחר מקיסריה להגיע למועדון הזאפה האינטימי, כי רק במקומות קטנים רואים אנשים ולא מספרים.

קובי פרץ רקד לאן?

231453266

אולי היום תגידו שזה נראה ברור כשמש: שקובי פרץ לא היה צריך להשתתף בתוכנית "רוקדים עם כוכבים" מלכתחילה. אבל למען האמת, כבר לפני זה היה ברור לי מאליו, פרץ הגיע בעיתוי רע מבחינתו: עונה אחרי השתתפותו הגדולה של הקולגה משה פרץ שהגיע עד הגמר והוכיח כישורים גדולים מהחיים. לקובי היה קשה מאוד להיכנס לנעליו הגדולות ולשחזר את אותה הצלחה, ובדגש על המילה "לשחזר", כי אין מה לעשות ולא משנה הנסיבות, שניהם הגיעו לתוכנית על אותה משבצת בדיוק. גם לקובי אולי זה היה ברור אך כנראה שזוהר הרייטינג בפריים טיים של ערוץ 2, בסופו של יום, מעוור עיני פקחים.

ההדחה עבור פרץ הייתה הלם מוחלט, ההתבטאויות הלוחמניות שהגיעו אחרי הדחתו באין אם צודקות ובין אם לא, הפכו אותו לאחד שלא יודע להפסיד בכבוד. וכל זה בשביל מה.. היום שבועיים אחרי ההדחה מישהו זוכר שקובי פרץ השתתף בתוכנית?!

אך דווקא זה שיכול להרוויח מהטעות של פרץ, בסתם הימור לא פרוע במיוחד, הוא - דודו אהרון. אחרי שני 'הפרצים' בתוכנית, אין מתאים יותר מדודו אהרון מבחינת ההפקה לרקוד על תקן הכוכב הים תיכוני בעונה הבאה, מה שכן, נקווה הפעם עבור אהרון שידע לסרב להצעה "הקוסמת". שחזור מהלכים ישנים אף פעם לא עושה טוב, במיוחד בתחום המוזיקה שלנו.-

--
טור אישי מאת נתי לוי, עורך תוכן אתר בטריבונה.ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם