יום א'


11 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

סערת ישי לוי חדשה: דיבר על יהודה קיסר

ביקורת קשה על יש לוי בעקבות אמירותיו נגד יהודה קיסר בתכנית "אגן הים התיכון". אנשים מהתעשייה המזרחית יצאו להגנתו של קיסר: "איך אתה מעז להעלות על דל שפתיך, בנימת זלזול, דיבורים מכוערים ונלוזים על יהודה קיסר?"

יהודה קיסר  יהודה קיסר צילום: אילן פולישוק
בטריבונה שבת, 08 אוגוסט 2015 19:13

אתמול (שישי) בתכנית "אגן לים התיכון" ברשת ג' התארח הזמר ישי לוי לקראת המופע המשולש עם נתי ושיר לוי במועדון הרידינג 3. הראיון עבר די חלק עד שנפלטו אמירות נגד הגיטריסט הוותיק יהודה קיסר, אחת מהפנים המזוהות ביותר במוזיקה המזרחית, בין היתר אמר לוי ש"קיסר אינו מקצועי". בפייסבוק, אנשי תעשייה שעדיין מהדהד אצלם ראיון מעורר המחלוקת המשותף עם אשתו איריס ל"ידיעות אחרונות" נגד זוהר בסופ"ש שעבר, החליטו לצאת נגדו בשמו של יהודה קיסר, שבחר מצידו לשמור על דממה מלכותית.

הגברת קרן אשכנזי פרסמה פוסט ביקורת נגד לוי על כך שלדבריה "טינף, ואמר דברי בלע ושקר על יהודה קיסר", וזכתה למבול של תגובות תמיכה בדבריה, ובעד קיסר. הפוסט של אשכנזי גרף 400 לייקים ועשרות שיתופים ותגובות אוהדות, ביניהם של אנשי התעשייה כדוגמת חגי אוזן, אמנון ארגוב, אייבי קזס, וציון שרעבי.

"ישי לוי היקר", כתבה אשכנזי בפוסט, "בשנת 1984 הגעת ל"אולפני קיסר" כפלוני אלמוני, ולאחר שאת שני האלבומים הראשונים שלך "חפלה עם בן מוש" ו"הנה בא היום" הקלטת ב"אולפני קיסר" שאז שכנו בתל אביב, כאשר יהודה קיסר (ביחד עם משה בן מוש) מלווה אותך לאורך כל הדרך, עוזר לך, מקליט אותך ומשקיע בך את נשמתו. האלבומים זכו להצלחה רבה, והפכת לכוכב. כל הכבוד!

אשכנזי תיארה בפוסט איך עמד קיסר לצידו של לוי בתקופתיו הקשות. "לאחר שמצבך הדרדר, חזרת בשנת 1989 עם הלהיט "רקדי"... ומי ניגן לך את סולו הגיטרה? נכון, יהודה קיסר!!! יהודה קיסר העניו והצנוע, שרבים יעידו, כי הוא אמן בסדר גודל בינלאומי, שתמיד נוהג לפרגן ולהשכין שלום בין אנשים, לרבות העובדה שבקשר אליך- נוהג תמיד להרעיף עליך תשבוחות ומחמאות, לא אמור, לעניות דעתי (ולדעת רבים), לשמוע שאתה מזלזל בו ובנגינה שלו.

5ab5f3ef52124607dce4f7d58cc51736 XL
ישי לוי (צילום: אלכס שוורץ) 

אשכנזי המשיכה: "אז נכון, משה בן מוש הוא גיטריסט נפלא, שערכו ותרומתו למוסיקה הים תיכונית לא יסולאו בפז. אתה חייב להכיר לו תודה וזו מחווה נאה, אך איך ולמה, בד בבד, תוך כדי ההוקרה לבן מוש, אתה מעז להעלות על דל שפתיך, בנימת זלזול, דיבורים מכוערים ונלוזים על יהודה קיסר? אפילו השדרן חלק עליך, וקיבלת הזדמנות לחזור בך- דבר שלא השכלת לעשות.

"עד כמה שידוע לי, יהודה קיסר ה"לא מקצועי" ניגן (ומנגן) עם הגדולים והמכובדים ביותר: זוהר ארגוב, אייל גולן, אהובה עוזרי, בועז שרעבי, מרגלית צנעני, זהבה בן, שרית חדד, וקצרה היריעה מלהמשיך (אותך לא אכלול ברשימה הנ"ל מסיבות מובנות). בשירת "האזינו" כתוב: "וַיִּשְׁמַן יְשֻׁרוּן וַיִּבְעָט, שָׁמַנְתָּ עָבִיתָ כָּשִׂיתָ" (דברים לב, טו). לא צריך להיות מאסטר בתנ"ך כמוני, כדי להבין, כי כבר בתורה יש תוכחות ופורענויות על כפיות טובה.

"חבל מאוד שאנשים שוכחים מי עזר להם ורומם אותם בשעותיהם הקשות. ביקשתי מיהודה רשות לפרסם את הפוסט, הוא ביקש שאעזוב את העניין, אבל לא כל מה שמבקשים ממני אני עושה! מי יתן, ונדע לכבד איש את רעהו! שבת שלום לך, ישי לוי והמון הצלחה במופע החדש שלך". 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם