יום ה'


25 בפבואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

כל מה שאתם צריכים לדעת על פורים

רגע לפני החגיגות ומסיבות פורים הצוהלות, בחרנו לצאת למסע מקדים של מצוות החג המסורתיות ויתר המנהגים האהובים. ופעם אחת ולתמיד, מה עומד מאחורי ה-עדלאידע?

פורים שמח פורים שמח
בטריבונה ראשון, 20 מרץ 2016 18:42

השנה נציין ונחגוג את חג הפורים החל מיום רביעי (יד' באדר ב' 23/3) ועד יום שישי (טו' באדר ב' 25/3), מה שמבטיח לנו סופ"ש ארוך של מסיבות ואירועי פורים בכל רחבי הארץ.

מצוות חג הפורים

קריאת המגילה- על פי המסורת היהודית, אנו מצווים לקרוא את מגילת אסתר בערב החג ובבוקר החג, וזאת לצורך פרסום הנס שאירע ליהודים. על פי מנהגי הקריאה נהוג להגיע בתחפושת פורים לבית הכנסת ובכל פעם שמוזכר שמו של צורר היהודים "המן" במגילה להקים רעש באמצעות רעשנים, רקיעת רגליים, קפצונים באקדחי הצעצוע וכדומה.

סעודת עד-לא-ידע- המצווה השנייה בה אנו מצווים במהלך חג הפורים היא קיומה של סעודת פורים הכוללת בתוכה את מאכלי החג האהובים (כל אחד בהתאם לטעמו האישי) וכמובן: יין ואלכוהול, וזאת על מנת שלא נוכל להבדיל בסוף הסעודה בין מרדכי היהודי לבין המן הרשע.

משלוחי מנות- חג הפורים כולנו מצווים בהכנת משלוחי מנות הכוללים בתוכם דברי מתיקה ומטעמים נוספים אותם נעניק בחיוך רחב ועם המון אהבה לאנשים הקרובים לליבנו. את משלוחי המנות נהוג לעטר ולקשט בהתאם לרוח החג ולהעניק לאהובינו מגשים צבעוניים וססגוניים במיוחד.

מתנות לאביונים- המצווה הרביעית הקשורה לחג הפורים היא מצוות הצדקה ומתן מתנות לאביונים. במצווה זו אנו מחויבים להעניק (בהתאם ליכולותינו) כסף או מתנות לאנשים קשיי היום החיים בתוכנו, וזאת על מנת שגם הם יוכלו לרכוש מטעמים לצורך קיום סעודת החג וקיומה של מצוות משלוח מנות.

ושמחת בחגיך-גרסת פורים

יותר מכל חג אחר על לוח החגים והמועדים היהודי, פורים הוא חג של שמחה במהלכו כל אחד ואחת מאיתנו מחויב לשמוח, לצהול, לשיר ולרקוד עדלאידע...אווירת פורים הכוללת בתוכה: רחובות מקושטים במאות אלפי ילדים מחופשים, תהלוכות רחוב צבעוניות, מסיבות פורים פרטיות וערבי פוקר ומשחקי קלפים אל תוך הלילה, כל אלו (בליווי המשקה הנכון) הופכים את חג הפורים לאחד מחגי ישראל השמחים והצוהלים ביותר, ולא סתם אנו עושים שימוש יומיומי בביטוי: לא כל יום פורים...

בכתבת פורים 2016 –חלק ב', נחשוף בפניכם את כל המסיבות הכי שוות והאירועים הכי מיוחדים העומדים להתקיים במהלך סופ"ש שלם של מסיבות ואירועים מסביב לשעון, אז בינתיים בחרו לעצמכם את התחפושת הנכונה והכינו את עצמכם לקראת החג שאין שני לו.

dd5c623449414fc88253ba0a5cd4d3e1 XL
התחפושות של הזמרים בשנים עברו 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם