יום ג'


19 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

צפו: מאור אדרי בשיחה אישית עם חגי אוזן

פחות מחודש לפני הופעתו השנייה בקיסריה, במקביל לסכסוך המשפטי הקשה בעליון, מאור אדרי, התיישב לראיון נרחב שבו הוא פותח הכול. על אייל גולן ו-"לב קבור" ("בהתחלה נלחצתי. היום אין לי קשר איתו") האלמוניות ("כתבתי שירים בלי לעשות איתם שום דבר"), הניהול של אחיו ("לקחתי הימור"), על החיים האישיים, בחירת השירים והתכניות לעתיד. שיחה אישית

מאור אדרי ב"שיחה אישית" מאור אדרי ב"שיחה אישית" צילום: ראובן יעקובי
חגי אוזן חמישי, 05 יוני 2014 23:04
אהבתם? לחצו לייק!
Tribona366

מאור אדרי, מטאור בשמי המוזיקה הים-תיכונית. אין הגדרה אחרת לזמר שתוך זמן קצר יחסית הצליח להגיע לקהל כל-כך רחב, למרות שבתחילת דרכו הוא כיוון לגרעין מאוד מאוד קשה.

זה יהיה נכון להגיד שהתחלת כזמר שטח ואפילו לא ידעת מה זה מדיה מבחינת יח"צ ועבודה מסודרת מול כלי התקשורת?
"אני יכול להגיד לך, שהתחלתי באמת לעשות משהו שאני מאוד אוהב בסך הכול ולא ידעתי לאן זה יוביל, דברים פשוט קרו. כן, לא ידעתי מה זה תקשורת ומה זה להוציא שיר לרדיו ואת כל הדברים האלה".

זאת רומנטיקה בהתגלמותה.
מאור אדרי "נכון, זה משהו שאהבתי לעשות. תמיד יצרתי. אני זוכר את עצמי בתור ילד ישוב בבית וכותב שירים סתם ככה אפילו בלי לעשות איתם שום דבר, אפשר להגיד שזה משהו שבא מהלב, מאהבה".

ספר לי על "לב קבור", היום בהשוואה למה שאתה עושה יום זה בקושי סקיצה.
"אתה לא יכול לזלזל, זה התחיל מחוסר ידע וניסיון, לי זה נשמע באותו תקופה - וואו, משהו שלא יכול להיות דבר יותר ממנו. היום שאתה מסתכל אחורה, אתה רואה שלמדת, וגם היום יש לי עוד דברים ללמוד ואני חושב שגם בעוד חמש שנים שאני ישמע חומרים שלי - אז אני יגיד "וואי איך זה נשמע?".

מתי שמעת שאייל גולן השתמש בלחן דומה ב"מפה לשם"?
"משהו כמו שנה אחרי שהשיר יצא, קצת הופתעתי ואפילו נלחצתי, כי אתה יודע, בכל זאת זה אייל גולן, אבל אחרי תקופה קצרה הבנתי שנהפוך הוא, זה דווקא מחמיא לי ואם זה היה לחן מקורי שלי אז בכלל עוד יותר טוב, באהבה גדולה".

התחושה שלך הייתה שיש מצב שזמר גדול עושה שיר בלחן שאתה השתמשת ויכול להעלים אותך.
"נכון, באותה תקופה זה הקלף היחידי שהיה לי, זה היה "לב קבור" ו-"רוחות רעות" הם היו שני השירים שהיו לי.

אתה מדבר עם אייל גולן על זה?
"אין לי קשר איתו".

נראה לך שהוא ידע?
"אני יכול להגיד לך שחברים התקשרו וראו שהוא שר "מפה לשם" והוא מכניס משפטים מהשיר שלי. אני לא יודע מה קרה ואיך הם הגיעו ללחן הזה, אבל בסדר". צפו בראיון המלא.

>> בינתיים, ערוץ היוטיוב של מאור אדרי נחסם

>> צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן

(צילום: ראובן יעקובי, "פיקסל צילום", אלכס שוורץ) 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם