יום א'


11 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

הסחבקיות החזירה את קובי פרץ לחיים

אל תהיה זמר, תהיה סחבק: אם אתה אומן מזרחי - אתה של הקהל, בלי דאווינים, בלי פוזות - אחרת תיפול ולא תקום. קובי פרץ הוציא להיטים אבל שכח שיש קהל שצריך לחבק ובדרך הוא איבד אותם. מהלכיו האחרונים והנכונים נותנים את התחושה שהקהל משתוקק אליו בחזרה

קובי פרץ חזר להיות סחבק קובי פרץ חזר להיות סחבק צילום: אלכס שוורץ
נתי לוי שישי, 01 יוני 2012 15:54

קובי פרץ היה כמעט גמור, ההילה שעטפה אותו נעלמה, חוץ מהגרעין הכבד הקהל הרחב שבוחן על פי להיטים טובים ואופי עזב ולא נשאר לשמוע אותו, ההופעות בחתונות ירדו משמעותית, פרשת השלוכים הכתה בו חזק. הצבע האפור גבר על הלבן. לאהוד ברק בקמפיין של הבחירות הקודמות רץ הסלוגן "לא סחבק, מנהיג" להבדיל במקרה של פרץ, הקהל המזרחי סולד בכל דמו מאמנים שמתנשאים עליו. אם אתה אומן מזרחי - אתה של הקהל, בלי דאווינים, בלי פוזות - אחרת תיפול ולא תקום.
במצבים דומים, זמרים רבים אחרים היו מתמוטטים אבל לא קובי פרץ, הוא הגיע מהמקומות הקשים במוזיקה המזרחית.

דרך כמה מהלכים מדויקים הוא חזר לשולחנות החתונה, הוא עזב את היחצנית שרית בירן שבשלוש השנים האחרונות הזיקה יותר מאשר הועילה ליחצנות, לא במכוון היא הייתה זו שגרמה למראה הסנובי והבלתי מושג של אומן בג'אנר שפעם היה נקרא לעמך. לאחרונה הוא חבר גם לאמרגן מאיר נחמני, אמרגן "עממי" במלוא הדרת המילה, פתאום יש תחושה של טעם של עוד מקובי פרץ, אחרי שכבר לרבים הייתה את הרגשה שדי, פשוט נמאס ממנו ומהבלונד.

קובי פרץ הוא מהזמרים הבודדים שלא היכולת המקצועית הובילה אותם לקריסה. ההתבודדות שלו, הבריחה מהקהל דרך כניסות צדדיות לחתונות, הסירוב להגיע לאירועי השקה לא מסוקרים במימד רחב, התפיסת מרחק ממי שאינו נמנה במעגל הקרוב אליו, היו גם אותם המסרים שזרמו לקהל הגדול: קובי פרץ צריך להרגיש שהוא הגדול מכולם.

"לרדת למטה - זו ברכה עבורו"

קובי פרץ
חזר לעמך (צילום: אלכס שוורץ)

לצורך השוואה, קחו את דודו אהרון, זמר יותר חם ומצליח בשנתיים האחרונות, גם היום עם קיסריה ונוקיה הוא לעולם לא התבייש להגיע למועדונים אפופי עשן ולאחל מזל טוב לאנשי תעשייה זוטרים ואנשים שלפעמים הכירו אותו רק שהיה אלמוני, בזכות הביקורים הוא מקבל את החותמת, שהוא נשאר כפי שהיה למרות ההצלחה. הבליינים באותם מועדונים עושים אחד ועוד אחד ומגיעים לתוצאה יחידה: 'זמר גדול, הוא אמר שלום בלי התנשאות באירוע'.

כך גם נגזרת התדמית של מלך הג'אנר אייל גולן, בזכות התוכנית שלו, בה הוא מדבר עם כולם, שר עם כולם, הוא מצטלם ועובר לצופים בבית הכי טוב בעולם, שווה ערך ליותר מעשרה להיטים גם יחד.

סוף סוף גם בפרץ החל לחלחל השינוי הזה שנטוע בקולגות שהוזכרו למעלה, הוא התחיל לחזור למקום ממנו הוא ברח, השקת האלבום החדש בסגנון חתונה לפני כ'שבועיים היא סימן גדול לשינוי שחל בו, הוא הבין שלא צריך להגיע לקיסריה או נוקיה כדי להגיד שהשיק אלבום.

האלבום אגב, לא הוליד שום בשורה חדשה ממנו, ואין בכך צורך כי במקרה שלו הסחבקיות היא התרופה, במובן כאן 'לרדת למטה' - זו ברכה עבורו. זו תקופה שבה הוא נראה באמת יותר נוכח, פיזית וחברית עם מכרי עבר ובאירועי שמחות - ובמוזיקה המזרחית אין מראה טובה יותר. קובי פרץ אתה בדרך הנכונה.

--
טור אישי מאת נתי לוי, עורך תוכן אתר בטריבונה.

 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם