יום א'


11 באפריל
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

המרוויחים הגדולים ביום העצמאות

שבוע לפני יום העצמאות העניין המרכזי הם הסכומים הגדולים שמקבלים על הופעות הזמרים המובילים. אייל גולן, שרית חדד, קובי פרץ, שלומי שבת, דודו אהרון ומשה פרץ הם היקרים ביותר. סדר במספרים

המרוויחים הגדולים ביום העצמאות המרוויחים הגדולים
נתי לוי רביעי, 18 אפריל 2012 14:34

כמו בעבר גם השנה העניין התקשורתי שבוע ימים לפני העצמאות, מתמקד בסכומים הגדולים שמקבלים האמנים על הופעות בבמות ברחבי הארץ. באופן כמעט ברור המסלסלים המצליחים אייל גולן, שרית חדד, שלומי שבת, דודו אהרון, משה פרץ, קובי פרץ הם הזמרים היקרים ביותר שהוזמנו להופעות על ידי הרשויות המקומיות.

כל הזמרים שמנינו יקבלו בין 100 ל-160 אלף שקל ויותר להופעה בת ארבעים דקות. יש זמרים שיופיעו בכמה מקומות במהלך החג, שעבורם יהיה שמח במיוחד. אייל גולן ללא הספק הזמר המצליח והמבוקש ביותר היום יופיע בעכו בין היתר וירוויח רק שם 160 אלף ש"ח.

שלומי שבת יקבל 120 אלף להופעה בחיפה, טירת הכרמל ועוד. שרית חדד תופיע בבירה תמורת מעל למאה אלף שקל. קובי פרץ יקבל 150 אלף שקל בפתח תקווה,ישי לוי 90 אלף בבאר שבע, דודו אהרון בסביבות ה-90 אלף בקרית אתא. ליאור נרקיס שמבוקש בכמה מקומות יקבל כ'80 אלף להופעה.


(האזינו: נתנאל דיגמי שלנו מדבר על הסכומים בתוכנית "סחוטרי" מהצהריים)

בשורה השנייה של האמנים המרוויחים נמצאים שירי מיימון ושמעון בוסקילה שיקבלו יחד "רק" 70 אלף, מרגול תקבל 55 אלף, יואב יצחק 80 אלף, אלון דה לוקו זוכה חי בלה לה לנד משתדרג עם 45 אלף וכן מושיק עפיה שירוויח סכום דומה. ואם הסתחררתם מהמחירים, יש כמה דוגמאות, מנגד, זולות יותר כמו בועז מעודה ואביבה אבידן שיקבלו כ'עשרים אלף על הופעתם בבירה. גם אצל הלהקות הישראליות הגדולות המחירים גבוהים מאוד. להקות 'אתניקס', 'משינה' ו'תיסלם' יקבלו כל אחת בין 120 ל130 אלף. רמי קלינשטיין המנטור השלישי מדה וויוס יקבל 45 אלף שקלים.

בעוד רוב הרשויות משלמות מחירים גבוהים, יש כמה שדווקא מצאו פתרונות יצירתיים. בעיריות חיפה ורמת גן לדוגמא, החליטו לעשות ישור תקציבי בחודשים אוקטובר ונובמבר, ודרך כך הם סוגרים את המופעים מראש ומצליחים לעקוף את התעריף היקר שגובים האמנים בעצמאות. הסכום, תופתעו לשמוע, יורד עד חמישים אחוזים מהמקובל.

בעירית חולון הלכו על שיטה אחרת, הם אינם מביאים אמנים מוכרים אלא בוחרים בהצלחה תגליות ואמנים צעירים. את הכסף הם שומרים למופעים שיתקיימו בקיץ ושעלותם זולה בהרבה. מה עם העריה המשגשגת של תל אביב אתם שואלים? דווקא הם החליטו ללכת על הזול יותר ובלי שמות מפוצצים.

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם