יום ש'


27 בפבואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

האם השיר של שרית חדד מרגיז גורמים בשמאל?

בלעדי: השיר "ברוך הבא לישראל" של שרית חדד מתוך אלבומה החדש, מעורר ביקורות. בן שלו מעיתון הארץ: "צף מילים עילג וזחוח". עו"ד ארי שמאי ואיש השמאל הוותיק:"בעד חופש הביטוי, אבל בניגוד לגיספן אני לא חושב שכולם רוצים לזרוק אותנו אל הים". גיספן כותב השיר: "מי ששונא את ארץ ישראל שילך לגיהנום"

מי ששונא שילך לעזאזל. שרית חדד מי ששונא שילך לעזאזל. שרית חדד צילום: אוהד רומנו, יח"צ
נתי לוי ראשון, 30 יוני 2013 19:22

אחרי הביקורת שספגה שרית חדד בעיצומה של מערכת הבחירות על הופעת "ביבי אתה תותח", בעיקר מאנשי השמאל שמחו על התערבותה הפוליטית ועל כך שקיבלה על פי הפרסומים 80 אלף שקלים לשני שירים בלבד, כעת מתפתח דבר חדש שמצליח כך נראה להרגיז שוב כמה אנשים שמזוהים עם השמאל במדינה: השיר "ברוך הבא לישראל" מתוך האלבום החדש "ימים של שמחה- חלק א".

שרית חדד ראש הממשלה ביבי נתניהו

את הטקסט של השיר כתב יוסי גיספן והמסר שונה מאוד מאופי השירים האחרים של חדד באלבום ולאורך הקריירה. הבית הראשון נפתח על אש נמוכה: "כולם רוצים לזרוק אותנו אל הים אבל אנחנו שחיינים, העם הזה הוא הטבור של העולם", ומגיע לדבר האמיתי שהתכוון המשורר בפזמון: "מי שאוהב - אהבה הוא יקבל, מי ששונא - שילך לעזאזל". 

בן שלו, מבקר מוזיקה ותרבות בעיתון "הארץ" כתב ביקורת לאלבום החדש שברובה הייתה שלילית וקטלה את שירי האלבום, ובפרט את השיר המדובר: "צף המילים העילג והזחוח "ברוך הבא לישראל", שלא ראוי להיקרא שיר אבל יהפוך בוודאי ללהיט ענק. זבל שלא ברא השטן זה אנדרסטייטמנט. נקווה לשיפור ב"ימים של שמחה- חלק ב".

עו"ד ארי שמאי, חובב מוזיקה מזרחית מושבע, ואיש שמאל וותיק, אינו מסכים עם גיספן בלשון המעטה: "אני חסיד של חופש הביטוי, מכיר בזכות לביצוע שירים שלא תואמים את השקפת עולמי. אך בניגוד ליוסי גיספן אני לא חושב שכולם רוצים לזרוק אותנו אל הים ואנחנו לא במרכז העולם ולא עושים מספיק להבאת השלום" אומר שמאי ל-בטריבונה ומנצל את הזדמנות להנחתה: "גם רבין שקיבל את פרס נובל לשלום בעיקר חרחר מלחמות, אותו רבין שכולם אוהבים עשה הרבה יותר פשעי מלחמה מאשר שלום".

גורם אחר מהשמאל שלא רצה להזדהות בשמו השווה אותו לשיר אחר מעורר מחלוקת, "אני אחיך" של עמיר בניון, וטען שהביצוע הזה של חדד שנחשבת לאחת מהזמרות המובילות בישראל, גורם להגדלת הקרע בין שני צידי המפה הפוליטית.    


(שרית חדד- "ברוך הבא לישראל". ביקורת מהשמאל?)

"אני לא יודע אם השיר ימני אבל אפשר לשמוע בין השורות שהוא מאוד ציני ומדבר על מין פנטזיה" מתגונן כותב השיר יוסי גיספן, ויוצא למתקפה.

גיספן, מי ששונא שילך לעזאזל?

"ברור, כל מי ששונא את ארץ ישראל שילך לגיהנום, לעזאזל, אני חושב ששלום עושים בדרך הזו שאתה אומר 'מי שאוהב אהבה יקבל, ומי ששונא שילך לעזאזל' - מי שבא במלחמה יקבל מלחמה. אני לא נותן דעה על שמאל וימין, אבל כל מי שנגד ישראל שילך לגהנום. מי שאוהב את הארץ שלו ומוכן בכל צורה לקבל ולחבק באהבה וכל מי שבא בשנאה אז שילך לעזאזל, המטרה לא להרוג אותו".

כתגובה לביקורת אומר גיספן: "על החלק הראשון של דבריו: שיתן עצות לחברים שלו ולא לי, לחלק השני - תודה על המחמאה, ועל השלישית - מישהו אחר צריך להגיד לו תודה שהוא מצטט אותו". 

בן שלו, הביקורת על השיר היא בגלל דעות השמאל של עיתון "הארץ"?

"אני מייצג את עצמי. זה שאני כותב בעיתון "הארץ" לא אומר שאני מייצג את דעות העיתון, אם זה היה רק שיר עם נטייה ימנית אין לי שום בעיה עם זה, ידידנו עמיר בניון כותב שירים כאלה ואהבתי אותם. אין לי בעיה עם שירים ימניים יש לי בעיה עם שירים לא טובים - זה שיר קצת מפגר בעיניי, זה הכול. יש סטריאוטיפים שבעיניי מאוד שטחיים. זה שיר עם אהבת הארץ. לא מעניין אותי ימני או שמאלני".

ממשרד יחסי הציבור "נידר עוז" של שרית חדד נמסר: "אין תגובה". 

מילות השיר "ברוך הבא לישראל" :  

"כולם רוצים לזרוק אותנו אל הים / אבל אנחנו שחיינים

העם הזה הוא הטבור של העולם / כל הצבעים והמינים

שפה אחת ואלף טעמים / חגיגה גדולה ביחד

בתי קפה לצד פלאפל ריחני/ בשביל הפוזה רק סלט

לא משנה אשכנזי או מזרחי / כל הפך להיות אחד

ואלוקים הטוב עושה לנו ניסים / איזה יופי של פנטזיה
 

ברוך הבא לישראל זה המקום

אנחנו מנסים לחיות כאן בשלום

מי שאוהב אהבה הוא יקבל

מי ששונא שילך לעזאזל


בחורף לדרום בקיץ לגולן / יש לנו עיר לכל עונה

ויש כאלה שרודפים אחרי הזמן / בתל אביב כל השנה

חולמים על האתמול / רצים אל המחר

אצלנו לא משעמם אף פעם 
 

ברוך הבא לישראל..
 

"ואלוקים הטוב עושה לנו ניסים

איזה יופי של פנטזיה"


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם